حساب کاربری

برای مشاهده حساب کاربری خود وارد شوید.
نام کاربریکلمه عبور
آيا كشك سميه نياز به جوشاندن دارد؟

در حالت کلی کشک سمیه نیاز به جوشاندن ندارد ولی برای اطمینان خاطر بیشتر توصیه می‌گردد که قبل از مصرف جوشانده شود.

چرا كشك سنتی رنگ ثابتي ندارد؟

کشک خشک سنتی به طور عمده در روستاها تولید می‌گردد. این کشک ها همیشه رنگ ثابتی ندارند که علت آن استفاده از شیر دام‌ها با شرایط تغذیه‌ای متفاوت و همچنین طرق خشک کردن متفاوت می‌باشد. از آن‌جا که در فرایند تولید کشک سمیه از این کشک‌های خشک سنتی استفاده می‌گردد، لذا تنها بخش کوچکی از تغییر رنگ کشک مایع سنتی به فرایند تولید برمی‌گردد و مابقی آن به ماده اولیه یا همان کشک خشک سنتی مربوط است.

تفاوت کشک صنعتی و سنتی چیست؟

به طور عمده دو نوع کشک در بازار یافت می‌شوند. دسته اول کشک‌های سنتی هستند که در تولید آن‌ها از کشک خشک به عنوان ماده اولیه استفاده می‌گردد و به طور عمده در شیشه بسته‌بندی می‌شوند. دسته دوم کشک‌های صنعتی هستند که شیر ماده اولیه تولید آن‌ها محسوب می‌شود و این نوع کشک‌ها عمدتاً در بسته‌بندی‌های لیوانی در بازار یافت می‌گردند. از لحاظ خصوصیات مربوط به طعم، بو و بافت، دسته کشک‌های سنتی غلظت بالاتری دارند و بنابراین با حجم کمتری در مصرف آن‌ها نسبت به کشک‌های صنعتی، می‌توان به طعم دلخواه رسید.

کشک سمیه چگونه تولید می‌گردد؟

ماده اولیه تولید کشک سمیه همان کشک خشک سنتی است که به طور عمده در روستاهای کشور تولید می‌گردد. پس از جمع‌آوری کشک خشک، نمونه‌های زیر استانداردهای کیفی جدا گردیده و نمونه‌های تایید شده وارد فرایند تولید می‌گردند. در این فرایند کشک خشک آسیاب شده، به صورت مایع در می‌آید و با حرارت دادن آلودگی‌های احتمالی از میان رفته و محصول به صورت پاستوریزه تهیه گردیده و در نهایت بسته‌بندی می‌گردد. 

دلايل تغيير رنگ آبليمو چيست؟

آبلیموی طبیعی تمایل بسیار زیادی به اکسید شدن (واکنش با اکسیژن) و در نتیجه تغییر رنگ و طعم دارد. بنابراین در طی گذشت زمان به تدریج رنگ آبلیمو تیره می‌گردد و این تیرگی چندان ارتباطی با کیفیت آبلیمو نداشته و جزء ماهیت محصول است.
راه‌حل‌ کاهش این مشکل اکسیژن‌زدایی محصول قبل از پرکردن (در طی ­تولید) و افزودن  ترکیبات آنتی اکسیدانی (در حد مجاز) می‌باشد که این موارد در تولید آبلیموهای سمیه رعایت می‌گردد. 
نکته قابل توجه برای مشتریان این است که اگر پس از گذشت زمانی نسبتا طولانی (شش ماه) هیچ گونه تغییر رنگی در آبلیموی خریداری شده مشاهده نگردد، در این محصول به احتمال زیاد از مواد نگهدارنده بیش از استاندارد استفاده گردیده است که این مسئله می‌تواند برای سلامت مصرف‌کنندگان خطرناک باشد. 

چرا آبليمو ته نشين مي شود؟

لیمو به صورت طبیعی حاوی پالپ (تکه­ های ریز از خود میوه) می‌باشد که طی فرایند فیلترینگ این پالپ‌ها جدا شده و در مرحله بعد به ذرات بسیار ریز تبدیل شده که با گذشت زمان ته­ نشین می شوند. وجود پالپ‌های ریز در آبلیمو نشان‌گر طبیعی بودن این محصول می‌باشد.

مزیت استفاده از آبلیموی صنعتی به جای آبلیموی دست ساز چیست؟

مزیت اصلی استفاده از آبلیموی صنعتی پاستوریزه بودن و اطمینان از سلامت آن می‌باشد که این مسئله با توجه به نشان استا­ندارد و پروانه ساخت تولیدکننده، تایید می‌گردد. به مصرف‌کنندگان توصیه می‌گردد به هیچ عنوان از آبلیموهای فاقد نشان‌های فوق و به صورت دست‌ساز در بازار استفاده نکنند.

دلايل كپك زدن آبغوره چيست؟

دلیل اصلی کپک زدن آبغوره قبل از باز شدن درب آن، نشان دهنده اینست که محصول بدرستی پاستوریزه نشده و یا درب بندی آن نامناسب می­باشد که سبب ورود هوا به محصول و در نتیجه ایجاد محیط مناسب جهت رشد کپک‌ها می‌شود. پس از گذشت زمان از باز نمودن درب محصول آبغوره، بروز کپک امری محتمل خواهد بود که بهتر است آنرا در جای خشک و خنک نگهداری کنیم.

دلايل لرد بستن آبغوره چيست؟ 
پس از آبگیری غوره، پکتین موجود در پوست آن با گذشت زمان ته نشین می‌شود که عموماً  آن را با نام لرد می‌شناسیم. بنابراین ته نشین شدن آبغوره کاملاً طبیعی می‌باشد.

پس از شكرك زدن شربت یا مربا چه باید کرد؟

شربت و مربا (چه بصورت صنعتی و چه خانگی) ممکن است شکرک بزند که برای رفع آن پیشنهاد میشود مجددا حرارت داده و کمی آبلیمو یا سرکه به آن بیافزایید.

براي جلوگيري از كپك زدن رب گوجه چه راهكارهايي پيشنهاد مي‌گردد؟

جهت جلوگیری از کپک زدن رب گوجه مراقب باشید هوا و آب آزاد­ (آبی که در هنگام مصرف به هر دلیل از جمله قاشق مرطوب و...) وارد محصول نشود.

شرایط نگهداری محصولات چیست؟

به طور عمده محصولات شرکت فرآورده‌های غذایی سمیه می‌باید که در جای خشک، خنک و دور از نور آفتاب نگهداری شده و پس از باز شدن در یخچال نگهداری گردند. 

جهت اخذ نمایندگی فروش چه باید کرد؟
برای اخذ نمایندگی محصولات سمیه لطفا با واحد فروش، بخش نمایندگی تماس حاصل فرمایید.

تلفن:  44412513 -021 و  44416386 -021

آدرس: تهران، جنت آباد شمالی، خیابان شهید مخبری، پلاک 213 و 215، طبقه دوم، واحد فروش.

برای اطلاع از نحوه صادرات محصولات چه باید کرد؟

برای تماس با واحد صادرات شرکت سمیه و اطلاع از نحوه صادرات، لطفا از طرق زیر با مسئولین این واحد در تماس باشید:

تلفن:  44443617- 021 

آدرس: تهران، جنت آباد شمالی، خیابان شهید مخبری، پلاک 213، طبقه دوم، واحد صادرات.

برای ارائه پیشنهاد و انتقاد چه باید کرد؟

برای ارائه هر گونه انتقاد یا پیشنهادی می­توانید یکی از طرق ذیل را استفاده فرمایید:

تلفن: 44443617-021

فکس: 44411256-021

سامانه پیام کوتاه: 100000333

ایمیل: info@somayehco.com